Zarejestruj się i odbierz 50 zł rabatu na pierwsze zakupy. Sprawdź jedyne takie THELIKATESY z dostawą do domu.
Najczęściej kupowane
Kategorie

Poznajcie Wyjątkowe Cygara w Kulturze Smaku Thelikatesy

data: 30.08.2021

Kiedyś ich palenie stanowiło zwyczaj starożytnych Majów. Dziś cygara kojarzą nam się z luksusem, dominacją i władzą.

“Jak wszystkie rytuały, palenie cygar daje chwilę wytchnienia od współczesnego gorączkowego tempa życia.”

- Michael Douglas


Oprócz ikonicznych cygar kubańskich, najlepsze tradycyjne, wysokiej jakości cygara powstają na Dominikanie, w Hondurasie i Nikaragui. 


Dzięki jakości i nowatorskim podejściu do produkcji a także rodzinnej tradycji i wielopokoleniowej wiedzy stały się one elitą w branży cygar. Dlatego to właśnie na nie postawiliśmy Thelikatesach.
PLASENCIA CIGARS


Alma Fuerte – pierwsza seria cygar sygnowanych nazwiskiem rodziny. 


Cygara o pełniejszej mocy. Zbudowane wyłącznie z tytoni nikaraguańskich, pokrywę stanowi ciemnobrązowy, oleisty liść typu Maduro. Dominują nuty słodkawego kakao i skóry. Zakończenie długie, z aromatem korzennym. 


W 2017 roku Alma Fuerte uznana została, przez magazyn Cigar Aficionado, jednym z 10 najlepszych cygar świata. 


Reserva Original


Seria z ekologicznych tytoni średniej mocy. Cygaro Plasencia z tej serii jest pierwszym na świecie i jedynym organicznym cygarem wyprodukowanym w całości z tytoniu certyfikowanego przez Organic Crop Improvement Association (OCIA). 


Mieszanka lokalnych odmian tytoni z pokrywą z liścia typu Maduro z Nikaragui. Całość dojrzewa przez pięć lat, po czym leżakuje jeszcze trzy lata. 


Cygara o łagodnym, idelnie zrównoważonym i głębokim charakterze. W smaku wyczuwalne są słodkie nuty cedru, orzeszków ziemnych, ziaren kakaowca, zaakcentowane długim lekko piernym finiszem. 


LA FLOR DOMINICANA


Ligero


Pierwsza seria dominikańskich cygar o pełnej mocy. Zastosowanie liści typu Ligero, uważanych za najmocniejsze, najbardziej aromatyczne i esencjonalne, zapewnia głębię, moc i aromat. Zakończone pokrywą z Ekwadoru typu Sumatra.


Oro


Seria złota klasy super premium od Litto Gomeza - jednego z najbardziej renomowanych producentów w branży cygar. Wykonane ze znakomitej mieszanki tytoni dominikańskich, z pokrywą typu Nicaraguan Sun Grown w wersji Natural oraz bardzo ciemnego, oleistego liścia typu Nicaraguan Habano Maduro. 


Rezultatem jest bogaty charakter, o pełnym aromacie ziemi, skóry, kawy i przypraw korzennych. Zbalansowanie mocy z długim słodkim finiszem. 


W wersji Chisel Natural uznane w roku 2014 przez magazyn Cigar Aficionado jednym z najlepszych cygar świata. Aby podkreślić jakość i prestiż serii, cygara pakowane są w złotą aluminiową tubę.


OLIVIA


OLIVIA Connecticut Reserve – cygara łagodnej do średniej mocy z tytoniu z Nicaragui, zakończone jedwabistą pokrywą z Ekwadoru typu Connecticut.


Charakter korzenny, ale też delikatny, o nutach drzewnych i kremowych. 


OLIVIA Serie V – zestaw mieszanki tytoni z Nikaragui. Dominują w nim liście Ligero z regionu Jalapa, zakończone pokrywą Habano Sun Grown. 


Cygara o pełnej mocy i charakterze zbalansowanym. Delikatne, zrównoważone lekką  korzennością. Wyczuwalne smakowe nuty kawy i ciemnej czekolady.


OLIVIA Seria V Melanio Maduro – najnowsza odmiana serii OLIVIA o kształcie box-pressed. Mieszanka Nicaraguan Habano z regionu Jalapa, o zewnętrznej pokrywie Mexican Maduro z plantacji San Andrés. 


Połączenie pełnej mocy z delikatną słodyczą liści Maduro, co zapewnia bogate odczucia smakowe.
W Kulturze Smaku znajdziecie również zestawy od PERDOMO i ROCKY PATEL, a wśród nich:


Sampler Perdomo 20th Anniversary Sun Grown 


Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Churchill – Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Epicure – Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Gordo – Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Robusto – Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Torpedo – Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Corona Grande


Sampler Rocky Patel Special Edition Petite Belicoso Selection


Rocky Patel Decade Petite Belicoso – Rocky Patel 15th Anniversary Petite Belicoso – Rocky Patel Sun Grown Petite Belicoso – Rocky Patel Vintage 1990 Petite Belicoso – Xen by Nish Patel Petite Belicoso – Rocky patel Vintage 1999 Connecticut Petite BelicosoThelikatesy Kultura Smaku

aleja Zwycięstwa 235/1, 81-521 Gdynia

Telefon: 601 946 888×
×
Odbierz 50 zł rabatu