Oferta specjalna! Już dziś dostarczymy Twoje zakupy na teren Chałup prosto do Twojego kempingu! Złóż zamówienie do godziny 10 i odbierz swoje zakupy w Chałupach nawet tego samego dnia.
Najczęściej kupowane
Kategorie

Wspaniałe produkty truflowe w Kulturze Smaku

data: 13.07.2021

Luksusowe, pożądane, cenione - trufle. Do każdego dania wprowadzą wyjątkowy, intensywny smak i zapach, od którego nie można się oderwać.

Trufle stanowią dziś jeden z najdroższych i najbardziej pożądanych przysmaków świata.  Ze względu na rzadkie występowanie, a także niezwykle trudny proces ich wzrostu i wydobycia, ich ceny sięgają nawet kilku tysięcy euro za kilogram. A ze względu na swój wyjątkowy, niepowtarzalny aromat, każdy chce je mieć na swoim talerzu. 


Włoska tradycja mówi, by trufle dodawać do prostych potraw bez intensywnych smaków, które mogłyby kłócić się ze smakiem trufli. Klasykami wśród takich dań są:


  • risotto
  • tagliolini
  • bruschetta
  • pizza margherita
  • jajecznica
  • stek wołowy


Ciężko jest zidentyfikować smak trufli. Zależy on od odmiany, stopnia dojrzałości, okresu zbioru. Najczęściej mówi się, że trufla czarna ma smak ziemisty i orzechowy, natomiast biała - serowo-czosnkowy.


Koneserzy twierdzą jednak, że każdy powinien osobiście skosztować tych wyjątkowych grzybów, zdefiniować ich smak i “dać się w niego wciągnąć”.


W Thelikatesach mamy dla Was szeroki wybór truflowych przetworów.


Wspaniałe produkty truflowe w Kulturze Smaku - Kultura Smaku Thelikatesy


PRODUKTY TRUFLOWE OD TARTUFI JIMMY


Cała trufla Bianchetto w soku truflowym


Bezglutenowa, bez konserwantów i bardzo łatwa w przygotowaniu. Doskonała jako dodatek m.in. do potraw z makaronem, risotto, zapiekanek lub pizzy.


Oliwa truflowa 


Połączenie najwyższej jakości włoskiej oliwy z aromatem z trufli. Doda wyjątkowego aromatu do każdego sosu. Już parę kropel oliwy wzbogaca smak makaronu, sałatki czy bruschetty.


Ketchup z truflami


Keczup z najwyższej jakości pomidorów z aromatem trufli letniej. Świetny do hot dogów, hamburgerów czy smażonych/pieczonych ziemniaków.


SOSY TRUFLOWE OD BERNARDINI


Ragu mięsne z truflami Dolce Vita


Ragu z wieprzowiną oraz czarnymi truflami letnimi i zimowymi. Doskonały dodatek do makaronów, ravioli, jajek; a nawet samo, jako smarowidło do chleba. 


Salsa truflowa Dolce Vita


Salsa z białymi truflami, śmietanką i Parmigiano Reggiano. Perfekcyjny składnik makaronów, risotto, pizzy i mięs.


Thelikatesy Kultura Smaku

aleja Zwycięstwa 235/1, 81-521 Gdynia

Telefon: 601 946 888

×
×
Odbierz 50 zł rabatu