Wybierz produkty
Wszystkie produkty
logowanie logowanie
icon like 0 ulubione
icon wishlist wishlista
Brak produktów w koszyku
basket
0,00 zł
0

Rum Jamaica

Jamajka to wyspa pełna słońca, pokryta trzciną cukrową i egzotyczną roślinnością. To także miejsce, gdzie znajduje się najwięcej barów w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Wolność, radość, muzyka reggae - krótko mówiąc, dobra zabawa. Spróbuj Jamaica Rum, aby poczuć wyjątkowy klimat Jamajki.

Kategorie icon show more icon show less

Producent icon show more icon show less

Cena icon show more icon show less

Cechy produktów icon show more icon show less

3

Dostępne rum jamaica w sklepie Kultura Smaku

3

Charakterystyczny smak Jamaica Rum

Na specyficzny smak Jamajskiego Rumu wpływa klimat oraz żyzne gleby, różniące się miedzy sobą w zależności od części wyspyRum pochodzący z Jamajki należy do tych cięższych. Charakteryzuje go wyrazisty, wielowarstwowy smak. Często można w nim wyczuć aromat dębu, wanilii, cynamonu czy kokosu. To efekt leżakowania w dębowych beczkach, używanych przy produkcji innych alkoholi.

Jak wygląda produkcja jamajskiego rumu

Jamaica Rum powstaje na drodze powolnej fermentacji w dużych drewnianych kadziach, a jako produkt bazowy używana jest melasa. Drugim typowym dla jamajskiego rum składnikiem procesu fermentacji jest dunder. To biologiczny reaktor do generowania kwasów, z których powstają estry. To one oraz aldehydy decydują o wyjątkowym aromacie tego karaibskiego trunku.

Do powolnej destylacji dochodzi w tradycyjnych alembikach dwuretortowych. Jest to dość kosztowy proces destylacji, gdyż wymaga dużą ilość paliwa. Efekt jest jednak o wiele lepszy niż w przypadku destylacji na skale przemysłową. Finalnie, uzyskany alkohol jest bardzo aromatyczny i gwarantuje niezwykłe doznana smakowe.

Jak pić Jamaica Rum

Wysokoestrowa destylacja oraz odpowiednio długie leżakowanie sprawia, że jamajski rum ma niepowtarzalny i wyjątkowy smak i aromat. Koneserzy polecają, aby spożywać go w czystej postaci lub z odrobiną lodu. Polecamy znakomiete rumy Worthy Park.

Jamajski rum jest świetną bazą do drinków. Polecanym koktajlem, który wydobędzie wyjątkowy charakter tego znakomitego trunku jest Daiquiri.

Zasmakuj w rumie ze słonecznej wyspy!

Zapraszamy do zakupów rumów i nie tylko.

×
×